Oferty budowy z gotowych modułów

Po 11 latach pracy na 13 budowach na terenie kraju mam już dość rozłąki z rodziną i nie będę już budował domów bezpośrednio na placu budowy, ale za to będę oferował zainteresowanym możliwość budowy w systemie modułowym. Dzięki temu będą mogli postawić dom, przynajmniej w stanie surowym zamkniętym w ciągu około dwóch tygodni i resztę prac wykonać sami - co zwiększy udział ich pracy własnej w budowie a tym samym zmniejszy koszty budowy, ewentualnie część prac trzeba będzie zlecić lokalnym wykonawcom.

Teraz( początek 2016r.) nie ma jeszcze gotowych modułów do pokazania, będą na wiosnę 2016r. choć mam już kilka zamówień. Pragnę uspokoić następnych potencjalnych nabywców, że wiem co robię, już w w 2011r. jako pierwsza firma w kraju postawiłem dom z modułów w Radzyniu Podlaskim, następnie z małych modułów nieotynkowanych kopułę w Warszawie- na str. są fotorelacje. Moduły które będę teraz przygotowywał będą prostsze, lekkie, bardziej funkcjonalne, konstrukcyjne tzn. nie będzie potrzebna dodatkowa konstrukcja budynku, wypełnione prasowaną słomą , wstępnie otynkowane gliną od środka i wodoszczelnym tynkiem cementowo-glinianym od zewnątrz albo wapiennym. Będą one na tyle nieduże i łatwiejsze w budowie że, inwestorzy będą w stanie montować je nawet sami.

Tym, którzy zdecydują się na budowę domu lub kopuły z kostek prasowanej słomy i gliny w formie modułów przygotowanych w naszej wytwórni oferujemy:

1. Pośrednictwo projektowe - kontaktujemy z architektami znającymi się na słomie i glinie .
2. Sprzedaż modułów do składania we własnym zakresie inwestorów.

3. Bezpłatne szkolenia w zakresie montażu modułów przy okazji stawiania domów modułowych dla poszczególnych inwestorów.

4. Doradztwo technologiczne i pomoc jednego lub kilku pracowników firmy na budowie w zakresie montażu modułów jednej lub kilku osób.
5. Wykonanie przez naszą ekipę całego montażu modułów ściennych, ścianek działowych, stropów i połaci dachowych .

Cena 1m2 modułów ściennych, stropowych i połaci dachu do samodzielnego montażu wynosi 120- 130zł. Moduły ścienne po zamontowaniu wymagają położenia ostatniej 0.5-1cm warstwy tynku.

Cena montażu -35zł/m2

Cena dotynkowania -15zł/m2 (z obu stron ściany -30zł)

Zestawienie całościowe z wykończeniem tynków 185-195zł/m2

Moduły do wznoszenia kopuł- 85zł/m2, do całkowitego wykończenia wymagają obłożenia membraną paroprzepuszczalną, siatką z włókna szklanego i 3-5mm warstwą tynku wodoodpornego + oczywiście pomalowanie.

Moduły z montażem, membraną, siatką i warstwą tynku wododpornego -170zł/m2

Moim zdaniem budowa w formie kopuły jest lepsza bo zyskujemy mniejsze o około 30% zużycie materiałów przy tej samej powierzchni, o około 30% mniejsze z powodu mniejszej powierzchni ścian uciekanie ciepła i brak więźby dachowej z tradycyjnym pokryciem, tu wystarczy wodoodporny tynk.

Zapytania i zamówienia prosimy kierować na kontakt
lub na janswiderski@onet.eu

Dom wykonany z modułów, z materiałami będzie kosztował inwestora około 1500-1800zł za m2 całkowitej powierzchni użytkowej a dom w formie kopuły 1000-1300zł/m2 (wszystkie pomieszczenia liczone po podłodze)- na podstawie dotychczasowych doświadczeń, w zależności od stopnia skomplikowania i wykończenia budynku. My w tym zakresie stawiamy tylko ściany i ścianki działowe, stropy i połacie dachowe z przygotowanych modułów. Resztę prac inwestor musi wykonać sam lub zlecić komu innemu.

Gruntowy wymiennik ciepła i klepisko z ubijanej gliny też możemy wykonywać na podstawie dodatkowych ustaleń.

Najtaniej jednak będzie wybudować, zmontować taki dom własnymi siłami, koszt materiałów wyniesie wtedy 600- 800 zł/m2 powierzchni domu (przy najtańszych materiałach instalacyjnych i stolarce).